Jak czytać oferty sprzedaży nieruchomości?

Zakup nieruchomości to poważny i odpowiedzialny krok. Jednym z kluczowych jego etapów jest wiedza na temat tego, w jaki sposób czytać oferty sprzedaży. Sprawdźmy więc, na jakie czynniki koniecznie trzeba zwrócić uwagę. Serdecznie zachęcamy do lektury.

Jak dobrze przygotowana została oferta?

Pierwszym z czynników na które warto zwrócić uwagę jest to, jak dobrze została przygotowana oferta. Powinna ona bowiem zawierać wszystkie kluczowe informacje, w tym również o stanie prawnym nieruchomości, dokładnej jej lokalizacji, cenie (oraz czy podlega ona negocjacji), metrażu i stanie technicznym budynku. Nie są to oczywiście wszystkie dane, jednak zdecydowanie te najważniejsze. Jeśli więc ogłoszenie ich nie zawiera, to można uznać je za kiepskiej jakości. Tym samym często nie warto się nim zajmować, bowiem sprzedawca może być nierzetelny.

Zdjęcia przede wszystkim

Oferta powinna – a nawet musi – mieć dołączone fotografie. Tutaj jednak również trzeba zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych kwestii. Mają one przede wszystkim pozwolić na ocenę stanu nieruchomości, ale wszystko to w sposób rzeczywisty. Nie mogą więc być koloryzowane i zmieniane, co często również można poznać, choć oczywiście jest to trudniejsze. Nasze biuro nieruchomości Kazimierza Wielka dołącza zdjęcia do każdego z ogłoszeń, co zdecydowanie ułatwia potencjalnym nabywcom podjęcie decyzji o zakupie.

Wsparcie profesjonalistów

Jeśli samodzielne czytanie ogłoszeń i znalezienie nieruchomości stają się zbyt trudnym przedsięwzięciem, wówczas warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. W tym przypadku warto zgłosić się do biura nieruchomości i bardzo dokładnie określić swoje potrzeby. Zdecydowanie przyspieszy to proces i sprawi, że unikniemy ofert wątpliwych pod względem jakości.

Czytanie ofert sprzedaży nieruchomości wymaga nieco wprawy. Ogłoszenie to jednak jedno, konieczny jest bowiem przede wszystkim bezpośredni kontakt ze sprzedającym, a także sprawdzenie nieruchomości na żywo. Tylko wtedy możliwe będzie ocenienie, na ile oferta pisana była prawdziwa.

Comments are closed

Porównaj